Dlaczego złe zdrowie przewodu pokarmowego może wpłynąć na szanse utraty wagi

Czy masz problemy z utratą większej wagi, mimo że ćwiczysz regularnie i jesz zdrową żywność?

Głodując się, aby schudnąć, nie jest dobre dla twojego ciała, a super-hard core program ćwiczeń może również nie być odpowiedzią.

Oba są skrajnościami, a potrzeby większości ludzi spadają gdzieś pomiędzy.

Subskrybuj Health-2U

Przyjrzyjmy się bliżej czemuś, co staje się bliskie epidemii w zachodniej kulturze, ponieważ bardzo dobrze może mieć zastosowanie w twojej sytuacji.

Podobnie jak w przypadku wioski do wychowywania dziecka, zajmuje ona również społeczność bakterii, aby zachować zdrowie.

Tak, masz w sobie wioskę mikroorganizmów. To symbiotyczny związek. Polegasz na sobie nawzajem dla przetrwania. Ta społeczność nazywa się Twoim Mikrobiomem i żyje w twoim przewodzie pokarmowym.

Kiedy ta społeczność jest w równowadze, pomaga ci w trawieniu i wchłanianiu składników odżywczych, dzięki czemu możesz stworzyć energię dla ciała.

Pomaga utrzymać równowagę hormonów, dzięki czemu poczujesz się odpowiednio głodny lub usatysfakcjonowany. Kiedy nie jest w równowadze, rzeczy zaczynają uderzać w wentylator, a potem pojawia się chaos.

mikroorganizmy Jak dochodzi do utraty równowagi mikrobiomu?

Nadużywanie antybiotyków może być najczęstszą przyczyną. Nawet jeśli nie przyjmujesz antybiotyków, najprawdopodobniej dostaniesz je pośrednio przez jedzenie, które spożywasz. Do 80% antybiotyków sprzedawanych w USA jest żywionych z różnych powodów.

Antybiotyki zabijają bakterie i nie dyskryminują. Więc też tracisz pomocne. Niestety, bakterie, które nazywamy "złymi", zarabiają tę etykietę, ponieważ są tak biegli w ponownym zasiedlaniu. Dostajesz przerost … Brak równowagi.

Chlorowanie i fluoryzacja w miejskim zaopatrzeniu w wodę również wpływają na bakterie jelitowe.

Powstały brak równowagi prowadzi do zapalenia, które może samo w sobie spowodować przyrost masy ciała. Powoduje również problem z przenikalnością w wyściółce jelitowej, powszechnie znany jako nieszczelne jelita.

Prowadzi to do reakcji układu odpornościowego na zbyt wiele pokarmów, które normalnie uważa się za zdrowe. Co uwalnia kolejną negatywną kaskadę więcej problemów zdrowotnych.

Jakby tego było mało, brak równowagi bakteryjnej powoduje również brak równowagi hormonalnej. Co może wpływać na metabolizm, nastrój, sen, zdolność jasnego myślenia, wypryski skórne i wiele innych.

Szczególnie te bóle głodu, które dostajesz, chociaż twój mózg wie, że masz wystarczająco dużo jedzenia.

I jeszcze nie skończyliśmy.

Czasami ta równowaga może być nieco podstępna. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że masz problemy z trawieniem, ponieważ nie masz typowej zgagi, gazu ani wzdęć, o których najczęściej słyszysz.

Więc jeśli spożywasz rozsądną ilość zdrowej żywności i nadal nie możesz stracić tej dodatkowej wagi, dlaczego nie spróbować uzdrowienia swojego jelita? To może być odpowiedź, której szukasz.

Kliknij tutaj, aby wziąć udział w 3 minutowym nieszczelnym quizie na temat jedzenia

 

 Subscribe to Our Newsletter!

Subscribe to the Leaky Gut Newsletter

Watch This Video Too!

Click Here to Learn More!

  • January 20, 2018
Click Here to Leave a Comment Below 0 comments
%d bloggers like this: