Leaky Gut – Co to jest nieszczelny jelito i jak to naprawić?

Odkryj znaki, które możesz doświadczać od nieszczelnego żołądka!

Co to jest Leaky Gut?

Co to jest Leaky Gut?

Oficjalną krótką odpowiedzią na nieszczelne jelita jest nadprzepuszczalność jelit. Kilka pięknych fantazyjnych słów, które oznaczają, że wszystko jest

przejście przez ścianę jelita cienkiego , które nie powinno być dozwolone.

Ale wróćmy na chwilę.

Twój przewód pokarmowy zaczyna się w jamie ustnej i kończy na dole. To jest jak długa, falująca rurka , czasem szeroka, a czasem wąska. Ta tubka to błona śluzowa, taka jak twoja skóra, ale zawarta w twoim ciele zamiast zasłaniająca zewnętrzną stronę ciała.

I podobnie jak twoja skóra, działa jak bariera ochronna . W tym przypadku oddziela ciało od tego, co jesz lub pijesz, a także od materiału po trawieniu lub od kału. Poza tym każda sekcja tej rury ma swoją własną specjalną pracę do wykonania.

Technicznie rzecz biorąc, to, co znajduje się wewnątrz tuby, znajduje się poza twoim ciałem, chociaż zazwyczaj nie myślimy o tym w ten sposób. Ponieważ twój przewód pokarmowy jest trochę jak wewnętrzna skóra.

Zaczynasz otrzymywać teraz zdjęcie?

Jedną z dużych prac w twoim jelicie cienkim jest zakończenie procesu trawienia poprzez dalsze rozkładanie jedzenia, które zjadłeś na coraz mniejsze cząstki. A następnie wchłania składniki odżywcze z tego jedzenia.

Zespół nieszczelnego jelita

I ma też inną wielką pracę. Powinien przechowywać szkodliwe rzeczy wewnątrz rurki, gdzie nie może powodować zbyt dużego kłopotu dla układu odpornościowego.

Rzeczy takie jak złe zarazki, toksyny i cząsteczki jedzenia, które są nadal zbyt duże, by mogło z nich korzystać twoje ciało.

Aby to zrobić, twoje jelito cienkie musi być do pewnego stopnia przepuszczalne. Musi być w stanie pozwolić, aby potrzebne składniki odżywcze, w tym woda, dostały się do krwioobiegu, aby można je było wykorzystać do produkcji energii, naprawy komórek i innych potrzebnych funkcji.

Można powiedzieć, że jest zaprogramowany do otwierania bramek po podaniu poprawnego hasła. I tylko dobrzy ludzie – składniki odżywcze – mają hasło.

Ale czasami podszewka jelita cienkiego ulega uszkodzeniu. Jego ścieżki komunikacji mogą się nie udać, a hasła ulegają zniekształceniu. Bramy mogą zostać zablokowane, a nawet zablokowane. A to zmieni się w jeszcze większe problemy.

Jak wygląda dziurawy wygląd?

Jak wygląda nieszczelne jelito?

Mówi się, że syndrom wycieku jelita ma objawy takie jak wzdęcia, gaz, skurcze, wrażliwość pokarmowa oraz bóle i bóle. Ale to coś o medycznej tajemnicy ", mówi gastroenterolog Donald Kirby, MD.

I naprawdę, nie można winić lekarzy za to, że są zdezorientowani

Przeciekające jelito może wyglądać jak wiele chorób. Większość z nich normalnie nie kojarzy się z trawieniem.

Możemy dodać chroniczny świąd, wysypki i problemy z metabolizmem, problemy z nastrojem, przewlekłą duszną głowę, wzdęcia i alergie wszelkiego rodzaju na tę listę objawów. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Stan kliniczny z wieloma diagnozami

Nietrudno wyobrazić sobie, że zaburzenia trawienne mogą być spowodowane przez nieszczelne jelita. Biegunka, zaparcie, refluks, gaz i wzdęcia, nadwrażliwość pokarmowa, zapalenie żołądka, zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna, celiakia, IBS, nietolerancja glutenu, zapalenie trzustki, zapalenie wątroby … Wszystko to związane jest z przewodem pokarmowym.

Więc nie jest to wielki skok psychiczny, aby nawiązać połączenie. Ale trudno uwierzyć, że nieszczelne jelito może pojawić się na wiele innych sposobów.

Problemy skórne, takie jak egzema, łuszczyca, trądzik różowaty, pokrzywka, trądzik młodzieńczy i trądzik torbielowaty.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe , w tym bóle stawów, bóle mięśni i osłabienie, fibromialgia, zespół chronicznego zmęczenia i choroba zwyrodnieniowa stawów.

Zaburzenia autoimmunologiczne, takie jak alergie, artretyzm i reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca typu 1, nadwrażliwość, toczeń, częste infekcje lub gorączka niskiej jakości.

Choroby sercowo-naczyniowe , w tym miażdżyca tętnic, stwardnienie tętnic, wysokie ciśnienie krwi i podwyższony poziom cholesterolu.

Zaburzenia neurologiczne, takie jak ból głowy, migrena, złe postrzeganie, "mgła mózgu", autyzm, depresja, lęk, ADD, OCD, MS, choroba Alzheimera, Parkinsona i RSD / CRPS.

Przeciekający zespół jelita

Jeszcze nie skończyliśmy.

Hormonalne zaburzenia równowagi, w tym PMS, torbiele jajników, nadmierne owłosienie twarzy u kobiet, zdarzenia prowadzące do histerektomii, zaburzenia tarczycy i zmęczenie nadnerczy.

Choroby układu oddechowego, takie jak astma, katar sienny, problemy z zatokami, przewlekłe przekrwienie błony śluzowej nosa lub katar.

A może najbardziej rozpowszechniony, nieszczelny problem z jelitami?

Otyłość. Jest nieokiełznany w naszym społeczeństwie. I ironicznie, chroniczna niedowaga wiąże się również z problemami z jelitami.

Co powoduje te uszkodzenia? Jak zdobyć nieszczelne jelita w pierwszej kolejności?

Nawet społeczność medyczna zgadza się, że nieszczelne jelita wydają się być związane z twoją dietą. A ponieważ korporacje stają się coraz lepsze w upraszczaniu żywności, odżywianie wydaje się iść na marne, aby zrobić więcej miejsca dla zysków.

Po prostu spójrz na akronim: S tandard A merican D iet. SMUTNY.

Jeśli twoja dieta jest wypełniona przetworzoną żywnością, cukrem, substancjami chemicznymi i tłuszczami trans, a ma niską zawartość błonnika i faktycznych składników odżywczych, to tak. Żywienie mniej niż idealne jest prawdopodobnie sprawcą.

Przewlekły stres jest również uważany za możliwą przyczynę dysfunkcji przewodu pokarmowego. Wydaje mi się to dla mnie dużym wyzwaniem, ponieważ te nieszczelne objawy jelitowe, o których mówiliśmy, wydają się być bardzo stresujące.

Kiedy pojawiają się również zewnętrzne naciski ze strony pracy, szkoły, związków, finansów i wszystko wraca do siebie … Wow, to karuzela , nie chcę jeździć.

Może również występować problem z interwencją medyczną, która miała naprawić inny problem zdrowotny.

Leki z kwaśnym refluxem (PPI) i leki zobojętniające zmniejszają ilość kwasu w żołądku. Ale potrzebujesz kwasu do trawienia białka.

Jak na ironię, przez większość czasu w przypadku zgagi, poziomy kwasu żołądkowego są w rzeczywistości zbyt niskie i niezbyt wysokie, jak naturalnie myślisz.

Właściwa ilość kwasu chlorowodorowego musi być obecna, aby reszta trawienia mogła działać tak, jak powinna. Dodatkowo, białko to musi się zepsuć, aby organizm mógł z niego korzystać. I dziwnie, kwas żołądkowy jest pierwszą linią obrony organizmu przed wirusami, szkodliwymi bakteriami i pasożytami.

Nadużywanie antybiotyków jest kolejną przyczyną problemów z jelitami . Czasami są konieczne, ale w końcu zabijają pożyteczne bakterie i szkodliwe. Co może spowodować, że równowaga mikrobiologiczna wydostanie się z walki. Jest to znane jako dysbioza.

Promieniowanie, chemioterapia i inne leki mogą powodować nadmierną przepuszczalność jelita cienkiego. Ale nawet zwykłe leki dostępne bez recepty, takie jak aspiryna i inne NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), uszkadzają wyściółkę jelit. Przypomnijmy, że te leki od dawna wiązały się z owrzodzeniem przewodu pokarmowego.

Leczenie nieszczelnego jelita

Lista kontrolna wycieków

Nie ma standardowego leczenia dla nieszczelnych jelit. Ponieważ, hej, jeśli to nie istnieje, jak możesz zaprojektować dla niego leczenie, prawda?

Jeśli przeczytałeś tak daleko, jestem pewien, że zgodziłbyś się, że nieszczelne jelita istnieją. A że ma tak wiele komponentów, istnieje wiele problemów, które należy rozwiązać, aby go wyleczyć.

Nie ma również standardowego leczenia alternatywnego , ponieważ każdy przypadek jest nieco inny. Wszyscy jesteśmy wyjątkowymi istotami o unikalnych potrzebach.

Ale jest całkiem bezpiecznie powiedzieć, że leczenie nieszczelnego jelita wymaga przyjęcia czystej diety, wolnej od zapalnych pokarmów, sztucznych substancji słodzących i innych toksyn.

Zredukowanie poziomu stresu jest kluczowe , zwłaszcza gdy próbujesz leczyć.

Może to oznaczać zmianę obciążenia pracą, usunięcie się z napiętej sytuacji życiowej, prośba o pomoc w codziennych zadaniach. Ćwiczenie i medytacja mogą w tym pomóc.

Niektórym pomaga również poradnictwo lub psychoterapia.

Wydostanie się z destrukcyjnych leków może być dość trudne. Będziesz potrzebować pomocy lekarza w tej sprawie. NIE próbuj robić tego samemu. Odtąd "zimny indyk" z tych potężnych narkotyków może mieć naprawdę niebezpieczne konsekwencje.

Przyjmowanie odpowiednich suplementów diety w określonych okolicznościach może sprawić, że wyleczenie Twojego jelita przebiegnie znacznie szybciej, niż bez nich. Twój holistyczny lekarz lub pracownik służby zdrowia może ci w tym pomóc.

Teraz to zależy od Ciebie

Zdrowie jelit

Ponieważ nieszczelny jelit ma wspólne objawy z wieloma innymi zaburzeniami, lekarz może mieć trudności z dokładnym rozpoznaniem testów . Lub nawet do tego, do którego specjalisty cię polecisz.

Dlatego niektórzy ludzie nawet nie dostają diagnozy i nic nie zostaje zrobione, by dać im jakąś ulgę. Inni dostają diagnozę, która wymaga poważnej interwencji farmaceutycznej. Co jest w porządku, jeśli tego potrzebujesz, aby się dobrze.

Z pewnością powinieneś słuchać tego, co twój lekarz ma do powiedzenia.

Czy masz niektóre (lub wiele) z powyższych objawów? Jeśli tak, to bardzo prawdopodobne, że tak, masz nieszczelne jelita. Możesz również mieć jedno lub więcej zaburzeń towarzyszących.

Ale co, jeśli uzdrowienie twojego nieszczelnego jelita może również odwrócić, a przynajmniej poprawić tę inną diagnozę?

Co jeśli nie musisz ryzykować wystąpienia wszystkich efektów ubocznych związanych z terapią farmaceutyczną?

Może powinieneś najpierw rozważyć naprawienie tego wycieku.

Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do Newslettera o nieszczelnym jedzeniu Jako subskrybent otrzymasz:

– Informacje o poprawie kondycji i zdrowia! Otrzymasz przydatne wskazówki, pomysły i wsparcie, które pomogą Ci być na bieżąco.

– Powiadomienie o nowych produktach, aktualizacje produktów, które możesz posiadać, seminaria i specjalne oferty oszczędnościowe.

Dołącz do nas teraz

Szanujemy twoją prywatność

Obejrzyj ten film zbyt!

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

  • November 19, 2017
Click Here to Leave a Comment Below 0 comments
%d bloggers like this: