Leaky střeva – Co je děravá střeva a jak to opravíte?

Zjistěte příznaky, které by mohly mít zkušenosti s tím, že máte netěsné střevo!

Co je Leaky Gut?

Co je Leaky Gut?

Oficiální krátká odpověď na únikové střevo je intestinální hyperpermeabilita. Několik pěkných fantazijních slov znamená, že to jsou věci

procházet stěnou tenkého střeva, které by neměly být povoleny.

Ale pojďme na chvíli zálohovat.

Trávicí ústrojí začíná v ústech a končí ve vašem dnu. Je to jako dlouhá, trnitá trubka , někdy široká, jinak úzká. Tato trubice je sliznicová membrána, stejně jako vaše kůže, ale která se nachází uvnitř vašeho těla místo pokrytí vnější části těla.

A stejně jako vaše kůže působí jako ochranná bariéra . V tomto případě odděluje vaše tělo od toho, co jíte nebo pijete, a také z post-zažívacího materiálu nebo fekální hmoty. Kromě toho má každá část této trubice svou vlastní speciální práci.

Technicky, to, co je uvnitř trubice, je mimo vaše tělo, i když o tom obvykle nemyslíme. Protože trávicí trakt je poněkud jako vnitřní kůže.

Začneme se dostat k obrázku teď?

Jednou z velkých úkolů vašeho tenkého střeva je dokončení trávicího procesu tím, že se pokazíte jídlo, které jste jedli na menší a menší částice. A pak absorbuje živiny z tohoto jídla.

Syndrom prostupujícího střeva

A má i další velkou práci. Má to mít škodlivé látky uvnitř tuby, kde to nemůže způsobit příliš mnoho potíží pro váš imunitní systém.

Věci jako špatné zárodky, toxiny a částice potravin, které jsou ještě příliš velké, aby tělo mohlo používat.

Chcete-li to udělat, vaše tenké střevo musí být do určité míry propustné. Musí být schopen umožnit, aby živiny, které potřebujete, včetně vody, vstoupily do krevního oběhu, aby mohly být použity k výrobě energie, opravám buněk a dalším potřebným funkcím.

Dalo by se říct, že je naprogramováno, aby otevřelo brány, když je zadáno správné heslo. A pouze ti dobří kluci – živiny – mají heslo.

Ale někdy se poškozuje výstelka tenkého střeva. Její komunikační cesty mohou selhat a hesla se zhoršují. Brány se mohou zaseknout nebo dokonce zablokovat. A to může způsobit ještě větší problémy.

Co vylučuje střeva?

Jak vypadá vyluštěná střeva?

Syndrom prostupujícího střeva se říká, že má příznaky, jako je nadýmání, plyn, křeče, citlivost na potraviny a bolesti a bolesti. Ale je to něco zdravotního tajemství, "říká gastroenterolog Donald Kirby, MD.

A opravdu, nemůžeme obviňovat lékaře za zmatenost

Vytečené střevo může vypadat jako tolik nemocí. Většina z nich byste ani normálně nespolupracovali s trávením.

K tomuto seznamu příznaků můžeme přidat chronickou svědění, vyrážky a problémy s metabolismem, problémy s náladou, chronickou špinavou hlavou, břišním nadýmáním a alergiemi všeho druhu. A to je jen špička ledovce.

Klinický stav s mnoha diagnózami

Není těžké si představit, že zažívací potíže by mohly být způsobeny únikem střev. Hnačka, zácpa, GERD, plyn a nadýmání, citlivost na potraviny, gastritida, kolitida, Crohnova choroba, celiakie, IBS, intolerance na gluten, pankreatitida, hepatitida … To vše souvisí s zažívacím traktem.

Takže to není velký duševní skok k vytvoření spojení. Ale stejně těžké může být věřit, vyčerpané střevo se také může objevit mnoha jinými způsoby.

Kožní problémy, jako je ekzém, psoriáza, rosacea, kopřivka, dospívající akné a cystické akné.

Muskuloskeletální poruchy včetně bolesti kloubů, bolesti svalů a slabosti, fibromyalgie, syndromu chronické únavy a osteoartrózy.

Autoimunitní poruchy, jako jsou alergie, artritida a revmatoidní artritida, diabetes typu 1, hypersenzitivita, lupus, časté infekce nebo nízké horečky.

Kardiovaskulární onemocnění zahrnující aterosklerózu, arteriosklerózu, vysoký krevní tlak a zvýšené hladiny cholesterolu.

Neurologické poruchy jako je bolest hlavy, migréna, slabé poznání, "mozková mlha", autismus, deprese, úzkost, ADD, OCD, MS, Alzheimerova choroba, Parkinsonova nemoc a RSD / CRPS.

Syndrom leaky Gut

Zatím jsme ještě neskončili.

Hormonální nerovnováha včetně PMS, cysty na vaječnících, nadměrné vlasy na obličeji u žen, události vedoucí k hysterektomii, poruchách štítné žlázy a nadledvinové únavy.

Respirační onemocnění, jako je astma, senná rýma, problémy s sinusy, chronická nosní kongesce nebo rýma.

A možná nejrozšířenější problém s vylučujícími střevy?

Obezita. V naší společnosti je nekontrolovatelná. A ironicky, chronická podváha je také spojena s problémy s střevami.

Co způsobuje toto poškození? Jak se dostanete na první místo?

Dokonce i lékařská komunita souhlasí s tím, že vytečená střeva se zdá být spojená s vaší stravou. A jelikož korporace se dají lépe připravit potraviny, zdá se, že výživa jde stranou, aby se dalo větší prostor pro zisky.

Chci říct, prostě se podívejte na zkratku: S tandard A merican D iet. SMUTNÝ.

Je-li vaše strava vyplněna zpracovanými potravinami, cukrem, chemikáliemi a trans-mastnými tuky, má nízké množství vlákniny a skutečných živin, pak ano. Méně než ideální výživa bude pravděpodobně viníkem.

Chronický stres byl také zahrnut jako možná příčina dysfunkce střev. Zdá se mi to jako biggie, protože ty příznaky úniku střev, o kterých jsme mluvili, vypadají, že jsou docela stresující.

Když existují také vnější tlaky z práce, školy, vztahů, financí a to vše se živí samo o sobě … Wow, to je veselé kolo, které nechci řídit.

Může to být také problém s lékařským zákrokem, který měl za cíl vyřešit další zdravotní problém.

Kyselinový lék na reflux (PPI) a antacida snižují množství kyseliny v žaludku. Potřebujete však kyselinu k trávení bílkovin.

Je ironií, že většinu času v případě pálení žáhy jsou hladiny kyselin žaludku příliš nízké a nejsou příliš vysoké, jak byste přirozeně mysleli.

Musí být přítomno správné množství kyseliny chlorovodíkové, aby zbytek vašeho trávení fungoval tak, jak to má. Navíc, tento protein musí být rozložen, aby tělo mohlo využít. A podivně, žaludeční kyselinou je první linie obrany těla před viry, škodlivými bakteriemi a parazity.

Nadužívání antibiotik je další příčinou problémů s střevami . Jsou někdy nutné, ale nakonec zabijí užitečné bakterie spolu se škodlivými. Který může způsobit, že vaše mikrobiální rovnováha se dostává mimo dosah. Toto je známé jako dysbióza.

Radiace, chemoterapie a další léky mohou způsobit hyperpermeabilitu tenkého střeva. Ale i obyčejné léky bez předpisu, jako je aspirin a jiné NSAID (nesteroidní protizánětlivé látky), poškozují střevní výstelku. Připomeňme, že tyto léky jsou již dlouhou dobu spojeny s ulcerací v zažívacím traktu.

Léčba pro leukózní střevo

Kontrolní seznam Leaky Gut

Neexistuje standardní léčebná léčba pro vytečené střevo. Protože, hej, jestli vůbec neexistuje, jak můžete navrhnout léčbu?

Pokud jste četli tak daleko, jsem si jist, že byste souhlasil s tím, že existují leaky střeva. A že má tolik složek, existuje mnoho otázek, které je třeba řešit, aby se ho vyléčila.

Neexistuje však ani standardní alternativní léčba , protože každý případ je trochu jiný. Jsme všichni jedineční bytosti s jedinečnými potřebami.

Ale je celkem jisté říci, že léčba netěsných střev vyžaduje přijetí čisté stravy bez zánětlivých potravin, umělých sladidel a jiných toxinů.

Snížení úrovně stresu je zásadní , zvláště když se snažíte léčit.

To by mohlo znamenat změnu vaší pracovní zátěže, odstranění se z napjaté životní situace, žádost o pomoc s každodenními úkoly. Cvičení a meditace mohou pomoci s tím.

Některým osobám pomáhá také poradenství nebo psychoterapie.

Získání destruktivních léků může být docela složité. Budete potřebovat pomoc svého lékaře. NEZKOUŠEJTE to udělat na vlastní pěst. Chytit "chladný krůtí" z těchto silných léků může mít opravdu nebezpečné následky.

Užívání vhodných doplňků výživy pro vaše konkrétní okolnosti může uzdravovat vaše střevo mnohem rychleji než bez nich. Váš holistický lékař nebo lékař vám může pomoci s tím.

Teď je to jen na vás

Zdraví střev

Vzhledem k tomu, že vytečená střeva sdílí příznaky s mnoha dalšími poruchami, může být pro vašeho lékaře obtížné zjistit přesně, jaké testy mají běžet . Nebo dokonce s jakým specialistou se chcete obrátit.

Takže někteří lidé nedosahují ani diagnózy a nic jim nedělá, aby jim pomohli. A jiní dostanou diagnózu, která vyžaduje vážnou farmaceutickou intervenci. Co je v pořádku, jestli je to to, co potřebujete, abyste se dobře ujali.

Určitě byste měli poslouchat, co má váš lékař říkat.

Máte některé (nebo mnoho) výše uvedených příznaků? Pokud tak učiníte, je velmi pravděpodobné, že ano, máte děravé střevo. Můžete také mít jednu nebo více doprovodných poruch.

Ale co kdyby se uzdravilo vaše vyčerpané střevo, mohlo by se také zvrátit nebo alespoň zlepšit tuto jinou diagnózu?

Co když nemusíte skutečně riskovat, že se setkáte se všemi vedlejšími účinky, které přicházejí s farmaceutickými léčbami?

Možná byste měli nejprve uvést tento únik.

Přihlásit se k odběru Newsletter!

Přihlaste se k Newsletteru Leaky Gut Jako účastník obdržíte:

– Informace o zlepšení vaší kondice a zdraví! Získáte užitečné tipy, nápady a podporu, které vám pomohou udržet krok.

– oznamování nových produktů, aktualizace produktů, které můžete vlastní, semináře a speciální nabídky úspor.

přidej se k nám teď

Respektujeme vaše soukromí

Sledujte také toto video!

Klikněte zde pro více informací!

  • November 19, 2017
Click Here to Leave a Comment Below 0 comments
%d bloggers like this: