Sızıntı Bağırsağı – Sızdırmaz Bağırsak Nedir ve Nasıl Sabitsiniz?

Bir Sızdırmaz Bağırsak Deneyiminde Olabilecek İşaretleri Keşfedin!

Leaky Gut nedir?

Leaky Gut nedir?

Sızdıran bağırsak için resmi kısa cevap, bağırsakta hiper geçirgenliktir. Şeylerdir yani oldukça süslü Birkaç kelime

izin verilmemesi gereken ince bağırsağın duvarından geçerek .

Ama bir dakika yedekleyelim.

Sindirim borusu ağzınızda başlar ve alt kısımda biter. Bazen geniş, bazen de dar, uzun, çarpık bir tüp gibidir . Bu tüp, cildiniz gibi bir mukoza zarfıdır, ancak vücudunuzun dış kısmını örtmek yerine vücudunuzda bulunur.

Ve cildiniz gibi koruyucu bir bariyer görevi görür . Bu durumda, vücudunuzu, yediğiniz veya içtiğiniz her neyse, ayrıca sindirim sonrası madde veya dışkıdan ayırır. Bunun yanında, bu tüpün her bölümünün kendi özel işi vardır.

Teknik olarak, tüpün içindekiler, vücudunuzun dışındadır, normalde böyle düşünmüyoruz. Çünkü sindirim borusu iç cilt gibidir.

Şimdi resmi almaya başladın mı?

Senin İnce bağırsak büyük işler biri daha küçük ve daha küçük parçacıklar halinde yedim yiyecek yıkmak devam ederek sindirim işlemini bitirmek. Ve sonra, o yiyecekteki besin maddelerini emer.

Sızdırmaz Bağırsak Sendromu

Ve başka bir işi daha var. Tüpün içine bağışıklık sisteminiz için fazla sorun yaratamayacağı zararlı şeyler bulundurması gerekiyor.

Kötü mikroplar, toksinler ve vücudunuzun kullanması için halen çok büyük gıda parçaları gibi şeyler.

Bunu yapmak için ince bağırsağınızın bir dereceye kadar geçirgen olması gerekir. Su dahil olmak üzere ihtiyacınız olan besin maddelerinin kan dolaşımınıza girmesini sağlayarak enerji üretimi, hücre onarımı ve diğer gerekli fonksiyonlar için kullanılabilmelerini sağlamak gerekir.

Doğru şifre verildiğinde kapıları açacak şekilde programlandığını söyleyebilirsiniz. Ve sadece iyi insanlar – besinler – şifreye sahipler.

Ancak bazen ince bağırsağın astarları hasar görür. İletişim yolları kesilebilir ve parolalar bozulabilir. Kapılar sıkışabilir, hatta sıkışabilirler. Ve bu ca daha da büyük sorunlara dönüşüyor.

Sızdıran Bağırsak Neye benziyor?

Sızdıran bağırsak neye benziyor?

Sızıntılı bağırsak sendromunun şişkinlik, gaz, kramplar, gıda hassasiyetleri ve ağrı ve ağrılar gibi belirtilere sahip olduğu söylenir. Ancak gastroenterolog Donald Kirby, MD "tıbbi bir sır bu" diyor .

Ve gerçekten, kafanız karıştığından dolayı doktorları suçlayamazsınız

Sızan bağırsak pek çok hastalığa benzeyebilir. Çoğunu, normalde sindirimle ilişkilendirmezsiniz.

Kronik kaşıntı, kızarıklıklar ve metabolizma sorunları, ruh halleri, kronik tıkalı baş, göbek şişmesi ve her türlü alerjiyi belirtilerin bu listesine ekleyebiliriz. Ve bu sadece buzdağının ucu.

Birçok Tanıya Bağlı Bir Klinik Durum

Sindirim bozukluklarının sızdıran bir bağırsaktan kaynaklanabileceğini hayal etmek zor değildir. İshal, kabızlık, GÖRH, gaz ve şişme, gıda hassasiyetleri, gastrit, kolit, Crohn hastalığı, çölyak hastalığı, IBS, gluten intoleransı, pankreatit, hepatit … Bunların hepsi sindirim sistemi ile ilişkilidir.

Dolayısıyla bağlantı kurmak büyük bir zihinsel sıçrayış değil. Fakat inanılacak kadar zor olduğu için, sızdıran barsak başka yollarla da ortaya çıkabilir.

Ekzema, sedef hastalığı, rosacea, kovanlar, genç sivilce ve kistik akne gibi cilt problemleri .

Eklem ağrısı, kas ağrısı ve halsizlik, fibromiyalji, kronik yorgunluk sendromu ve osteoartrit gibi kas -iskelet sistemi bozuklukları .

Alerjiler, artrit ve romatoid artrit, Tip 1 diyabet, hiper hassasiyetler, Lupus, sık enfeksiyonlar veya düşük dereceli ateşler gibi oto-bağışıklık bozuklukları .

Ateroskleroz, arteryoskleroz, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol seviyeleri de dahil olmak üzere kardiyovasküler hastalık .

Baş ağrısı, migren, zayıf biliş, "beyin sisi", otizm, depresyon, kaygı, ADD, OKB, MS, Alzheimer, Parkinson ve RSD / CRPS gibi nörolojik bozukluklar .

Sızdıran Gut sendromu

Henüz bitmedi.

PMS, yumurtalık kistleri, kadınlarda aşırı yüz tüyleri, histerektomiye yol açan olaylar, tiroid bozuklukları ve adrenal yorgunluk gibi hormonal dengesizlikler .

Astım, saman nezlesi, sinüs sorunları, kronik burun tıkanıklığı veya burun akıntısı gibi solunum rahatsızlıkları .

Ve muhtemelen en yaygın sızdıran bağırsak sorunu?

Obezite. Toplumumuzda yaygındır. Ve ironik olarak, kronik kilo bağırsak sorunlarıyla da bağlantılıdır.

Bu hasarın nedeni nedir? İlk etapta sızdıran bir bağırsak nasıl olurda?

Medikal toplum bile sızdıran barsağın diyetinizle ilişkili olduğu görüşünde. Ve şirketler gıdaları daha rahat hale getirmek için daha iyi hale geldiğinde, beslenme, kar için daha fazla yer açmak için yoldan geçiyor gibi görünüyor.

Yani kısaltmaya sadece bak: S tandard A merican D iet. ÜZGÜN.

Diyetiniz işlenmiş gıdalar, şeker, kimyasallar ve trans yağlarla doluysa ve lif ve gerçek besleyiciler açısından düşükse, o zaman evet. İdeal olmayan beslenme muhtemel bir suçlu olabilir.

Bağırsak işlev bozukluğunun olası bir nedeni olarak kronik stres de dahil edilmiştir . Bu bana büyük bir şey gibi geliyor, çünkü konuştuğumuz sızdıran bağırsak semptomları kendilerini oldukça stresli buluyor.

Orada da işler, okul, ilişkiler, mali dışarıdan baskılar vardır ve hepsi kendi içine geri besleme geldiğinde … Vay, bu ben binmek istemiyorum bir atlıkarınca var.

Başka bir sağlık sorununu gidermek amacıyla yapılan tıbbi müdahale ile ilgili bir sorun da olabilir.

Asit reflü ilaçları (PPI'lar) ve antasitler midenizdeki asit miktarını azaltır. Ancak protein sindirmek için asit gerekir.

İronik bir şekilde, mide ekşimesi vakalarında çoğu zaman, doğal olarak düşündüğünüz gibi mide asidi seviyeleri aslında çok düşüktür ve çok yüksek değildir.

Sindiriminizin geri kalanının gerektiği şekilde çalışabilmesi için doğru miktarda hidroklorik asit bulundurulması gerekir. Artı, proteinin parçalanması gerekir, böylece vücudunuz onu kullanabilir. Garip bir şekilde, mide asidi virüslere, zararlı bakterilere ve parazitlere karşı vücudunuzun ilk savunma hattıdır.

Bağırsak problemlerinin bir diğer nedeni antibiyotiklerin aşırı kullanımıdır . Bazen gerekliler, ama sonunda zararlı olanlarla yararlı bakterileri öldürürler. Hangisi mikrobik dengesizliğin patlamasına neden olabilir. Bu, hayvanlarda hastalık olarak bilinir.

Radyasyon, kemoterapi ve diğer ilaçlar ince bağırsağın aşırı geçirgenliğine neden olabilir. Ancak, aspirin ve diğer NSAID'ler (non-steroid anti inflammatuarlar) gibi sıradan tezgah üstü ilaçlar bağırsak astarına zarar verir. Bu ilaçların uzun süredir sindirim sistemindeki ülserlerle ilişkili olduğunu hatırlayın.

Sızdıran Bağırsak Tedavisi

Sızdıran Bağırsak Kontrol Listesi

Sızdıran barsak için standart bir tıbbi tedavi yok. Çünkü hey, eğer yoksa, bunun için nasıl bir tedavi tasarlayabilirsin?

Şimdiye kadar okuduğunuz takdirde, sızdıran bağırsak var olduğuna emin olabilirsiniz. Ve çok bileşenleri olduğunu, onu iyileştirmek için ele alınması gereken birden fazla konu var.

Standart bir alternatif tedavi de yok , çünkü her olay biraz farklı. Hepimiz benzersiz ihtiyaçları olan eşsiz varlıklarız.

Ancak sızdıran bağırsak tedavisinin, enflamatuar gıdalardan, yapay tatlandırıcılardan ve diğer toksinlerden arınmış temiz bir diyet uygulamasını gerektirdiğini söylemek oldukça güvenlidir.

Stres seviyenizi azaltmak , özellikle de iyileşmeye çalışırken çok önemlidir .

Bu, iş yükünüzü değiştirerek kendinizi gergin bir yaşam durumundan uzaklaştırıp günlük görevleriniz konusunda yardım istemek anlamına gelebilir. Egzersiz ve meditasyon bu konuda yardımcı olabilir.

Bazı kişilere danışma veya psikoterapi de yardımcı olur.

Zararlı ilaçları almak epey zor olabilir. Bununla doktorunuza yardım etmeniz gerekecek. Kendi başınıza yapmaya çalışacağım YAPMAYIN. Bu güçlü ilaçlardan "soğuk türkiye" ye gitmek gerçekten tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Belirli koşullarınıza uygun beslenme takviyelerini alarak, bağırsaklarınızın onlardan daha hızlı gitmesini sağlayabilirsiniz. Bütüncül doktorunuz veya sağlık bakım uygulayıcısı size yardımcı olabilir.

Şimdi Sana bağlı

Bağırsak sağlığı

Sızdıran bağırsaklar semptomları pek çok diğer bozuklukla paylaştığından , doktorunuzun hangi testleri uygulayacağını tam olarak anlaması zor olabilir . Veya hangi uzmana yönlendirileceksiniz.

Böylece bazı insanlar asla teşhis almaz ve onlara biraz rahatlama sağlamak için hiçbir şey yapılmaz. Ve diğerleri, ciddi farmasötik müdahale gerektiren bir teşhis alıyor. İyi olması gereken şey buysa iyi olur.

Elbette doktorunuzun söyleyeceklerini dinlemelisiniz.

Yukarıdaki belirtilerin bir kısmını (veya birçoğunu) aldın mı? Bunu yaparsan, evet, sızdıran bir bağırsağın olması muhtemel. Bir veya daha fazla eşlik eden rahatsızlığınız da olabilir.

Ancak, sızdıran bağırsağınızın iyileşmesi durumunda bu diğer teşhisi tersine çevirebilir veya en azından iyileştirebilirseydiniz?

Aslında, ilaç tedavisi ile gelen tüm yan etkileri yaşamayı riske atmanız gerekmiyorsa ne olur?

Belki önce sızdırmazlığı gidermeyi düşünmelisin.

Haber bültenimize abone ol!

Leaky Gut Bültenine Abone Olun Abone olarak alacağınız:

Zindelik ve sağlığınızı geliştirme hakkında bilgi ! Yarışmaya devam etmenize yardımcı olacak kullanışlı ipuçları, fikirler ve destek alacaksınız .

– Yeni ürünlerin bildirilmesi, sahip olduğunuz ürünlerin güncellemeleri, seminerler ve özel tasarruf önerileri.

Şimdi bize katılın

Senin gizliliğine saygı duyuyoruz

Bu Videoyu Çok İzle!

Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın!

  • November 19, 2017
Click Here to Leave a Comment Below 0 comments
%d bloggers like this: